Zarób dodatkowo 100 zł. Odcinek 46 podcastu i 42 z cyklu „od zera do milionera”

Dziś opowiem o drugim kroku do zwiększania dochodów – zarobieniu dodatkowych 100 zł poza naszym głównym źródłem zatrudnienia. Udało mi się znaleźć 233 sposoby na dodatkowe zarobki.

Krok pierwszy za nami

We odcinku 35: Zarób dodatkowe 10 zł omówiliśmy podstawy dodatkowych dochodów. Opowiedziałem Wam, że możemy sprzedać nasz czas, talent lub produkt. Opisałem trzy fundamenty niezbędne by cokolwiek dorobić: pozytywne nastawienie, znalezienie potrzeb i reklama. Na koniec przedstawiłem 20 prostych sposobów na zarobienie dziesięciu złotych. Polecam przeczytanie lub wysłuchanie tamtego odcinka by się z tymi podstawami zapoznać.

Jeśli przeszliście przez ten pierwszy etap to już osiągnęliście co najmniej 90% sukcesu. Nawet jeśli zarobiliście tylko to minimum – 10 zł. Teraz wystarczy zrobić to dziesięciokrotnie i macie stówę. Jeśli zarobiliście więcej to liczba powtórzeń jest proporcjonalnie mniejsza: 5 razy przy 20 zł, 2 razy przy 50 zł. A może wykonaliście jakąś dużą pracę i już zapłacono Wam 100 zł lub więcej? Doskonale!

Krok drugi – 233 sposoby na dodatkowe zarobki

Ja nie chciałbym odkrywać ponownie koła gdyż Internet pełen jest pomysłów na dodatkowe zarobki. Poniżej podaję linki do kilku wartościowych artykułów na innych blogach i portalach. W sumie podają one 233 porady (choć część może się powtarzać) jak dorobić do pensji:

Śmiem twierdzić, że jeśli ktoś nie podejmie się zdobycia dodatkowego zarobku to nie będzie to związane z tym, że na powyższej liście nie znalazł nic dla siebie. Powodem będą standardowe wymówki: jestem zmęczony, mam inne obowiązki, nie chce mi się, nie warto, ktoś inny o mnie zadba (rodzina, ZUS, państwo), nie wiem jak, jestem za stary lub schorowany itd.

Owszem, te rzeczy mogą być prawdą ale czy rzeczywiście dyskwalifikują nas przed dorobieniem sobie stówki? Musimy się przełamać i najpierw zarobić cokolwiek.

Ile znaczy dodatkowa stówa?

Nikt jeszcze nie został milionerem tylko i wyłącznie przez oszczędzanie. Najpierw pracujemy i powiększamy nasze dochody: główne i dodatkowe. Zarobione pieniądze oszczędzamy mądrze i racjonalnie. Gdy już zgromadzimy kapitał możemy zacząć go inwestować. Posłużę się prostym przykładem pokazującym o ile łatwiej jest zarobić 100 zł niż zdobyć je z oszczędności.

Załóżmy, że nic nie potrafimy ale jesteśmy zdrowi. Możemy komuś posprzątać mieszkanie – do tego naprawdę nie potrzeba żadnych umiejętności, oprócz chęci. Myślę, że za 10 zł na godzinę „bezpośrednio” to realna cena. Aby zarobić 100 zł potrzebujemy 10 godzin pracy, czyli pewnie 3-4 sprzątania. Wystarczy, że znajdziemy jednego klienta, który będzie potrzebował takiej usługi raz w tygodniu. Proste.

Zobaczmy jak sprawa się ma z oszczędzaniem. Ile potrzebowalibyśmy kapitału by zarobić 100 zł na lokacie? Przyjmijmy wariant optymistyczny, że jest ona oprocentowana na 2% (czyli 1.62% netto) w skali roku. By zarobić 100 zł przez ten okres, po potrąceniu podatku Belki, musielibyśmy mieć lokatę w wysokości 6 173 zł. Ale jeśli chcemy zarobić tyle przez miesiąc to kwota lokaty powinna wynosić aż 74 074 zł!

No to powiedzcie mi, co jest łatwiejsze: oszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych czy iść do najprostszej fizycznej pracy na parę godzin?

Czy komuś z Was udało się już zarobić dodatkowe 100 zł? W jaki sposób?

Proszę pomóżcie mi szerzyć wiedzę finansową!

 1. Zostawcie swoje komentarze poniżej
 2. Polubcie ten wpis i udostępnijcie na Facebooku, Twitterze lub Google + (linki i ikonki są trochę niżej po prawej)
 3. Zasubskrybujcie ten blog przez RSS lub słuchajcie podcastu w iTunes
 4. Zapiszcie się na newsletter by otrzymywać informacje o nowych wpisach zniżkę na zakup złota i srebra oraz dostęp do tajnej strefy z dodatkowymi materiałami.


4 Komentarze

Karol · 17 marca 2018 o 12:51

Dodatkowa praca w postaci posprzątnia komuś mieszkania. No pomysł ciekawy ale dobry chyba dla młodej osoby. Kto po etacie chciałbym jeszcze sprzątać komuś mieszkanie.
Mój sposób na zarobienia 300zł to uczestnictwo w promocji banku.

  Łukasz · 17 marca 2018 o 14:17

  Karol, dziękuję za komentarz.

  Powiem tak – gdybym musiał to bym sprzątał komuś nie ważne ile miałbym lat. Oczywiście to przykład, pokazujący, że niewiele potrzeba oprócz chęci. Zgadzam się są lepsze sposoby.

  Uczestnictwo w promocji bankowej to też ciekawy sposób ale raczej jednorazowy. I pewnie wymaga spełnienia dodatkowych warunków. W tym odcinku mówiłem o dodatkowych 100 zł. Następne będą dodatkowy 1 000 zł i regularny dochód co miesiąc. Z promocji bankowych już się tego nie da wyciągnąć.

  Z drugiej strony jestem ciekaw co to za promocja bo z tego co kojarzę to można dostać 300 zł do Biedronki od City – ale to karta kredytowa.

ula mamonik.pl · 15 maja 2018 o 10:12

Hahaha. Świetnie to rozwiązałeś 🙂 Liczyłam na naprawdę długi artykuł – a dostałam bibliografię. Ale za to wszystko w jednym miejscu 🙂 Jednego z tych artykułów chyba nawet nie czytałam 🙂 Więc jest coś nowego i dla mnie

  Łukasz · 17 maja 2018 o 20:52

  Ula, witam na blogu 😉 No cóż, trudno w tej materii coś nowego wymyślić. Jednak gdybym napisał milion sposobów na dodatkowe zarobki to większość ludzi i tak stwierdzi, że nie ma tam nic dla nich bo coś tam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *